Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
165 OYLA RASİM FIRAT YENİDEN BAŞKAN
165 OYLA RASİM FIRAT YENİDEN BAŞKAN
ERZURUM AJANS / Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Olağan Genel Kurulu, Esnaf Sarayı’ndaki Zirve Düğün Salonu’nda yapıldı.   Mevcut Başkan Rasim Fırat’ın açılış konuşmasından sonra Genel Kurul’un Divan Başkanlığına Türkiye...
16 Mayıs 2022 10:23
Font1 Font2 Font3 Font4

ERZURUM AJANSErzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Olağan Genel Kurulu, Esnaf Sarayı’ndaki Zirve Düğün Salonu’nda yapıldı.

 

Mevcut Başkan Rasim Fırat’ın açılış konuşmasından sonra Genel Kurul’un Divan Başkanlığına Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, Divan Kurulu üyeliklerine ise Zekayi Kaplan, Fatih Çiftçi, Kenan Ejder ile Kenan Gerez seçildi.

 

Yönetim ve Denetim Kurulu faaliyet raporlarının okunmasının ardından kurullar ayrı ayrı ibra edildi. Daha sonra yapılan seçimde 288 delegeden 165’inin oyunu alan Rasim Fırat, bir kez daha Birlik Başkanlığına seçildi. Bu arada diğer aday Hikmet Karaca da 109 oy aldı.

Fırat: Hodri meydan sosyal medyada olmaz

Teşekkür konuşması yapan Başkan Rasim Fırat, “Emeklerimizin karşılığını almanın haklı gururunu yaşıyoruz. 45 yıllık esnafım ve ben bu işe ömrümü verdim. Birileri ‘esnaf değil’ diyerek yıpratmaya, çamur atmaya çalışsa da benim kimseyle kişisel, şahsi bir hesabım yoktur. Hesabı olanlarla ve hodri meydan diyenlerle de bugün burada hesaplaştık. Öyle ki, ‘hodri meydan’ sosyal medyada olmaz demokrasinin gereği sandıkta olur. Bugüne kadar yanımda olan siz esnaf dostlarıma, arkadaşlarıma ve kardeşlerime canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

İşte Yönetim Kurulu:

Yönetim Kurulu: Başkan Rasim Fırat, Zeki Pınar, Seyfettin Saka, Raci Çavuşoğlu, Murat Nohutçu, Ersal Yılmaz, Samet Erdoğan.

Denetim Kurulu: Süphan Şahin Feyizoğlu, Kenan Gerez, Burhan Aydın.

Disiplin Kurulu: Alaattin Kılıç, Sebahattin Bingöl, Avni Haki.

 

Eski Başkanlara plaket verdi

Bu arada seçimler öncesinde Başkan Rasim Fırat, oda başkanlığından ayrılan Berberler Odası Başkanı Mustafa Çetin, Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı Fatih Kantar, Oto Tamircileri Odası Başkanı Fatih Çiftçi, Demirciler Odası Başkanı Zekayi Kaplan, Minibüsçüler Odası Başkanı Yılmaz Ağgön, Terziler Odası Başkanı Mustafa Kotan, Oltu Şoförler Odası Başkanı Samih Türkan, Keresteciler Odası Başkanı Mustafa Kumbasar ile Kunduracılar Odası Başkanı Hanifi Seven’e plaket verdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa