Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Almanya’da ‘yeni nesil esnaf’ incelemesi
Almanya’da ‘yeni nesil esnaf’ incelemesi
Fırat: ADAPTESK vizyon sağlayacak Türkiye’de aralarında Erzurum’un da bulunduğu 8 ilde yürütülen ‘Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Artırılması’ projesi kapsamında ESOB heyeti Almanya’da incelemelerde bulundu. Başkan Rasim Fırat, “Bu projeyi...
17 Kasım 2016 17:59
Font1 Font2 Font3 Font4

Fırat: ADAPTESK vizyon sağlayacak

Türkiye’de aralarında Erzurum’un da bulunduğu 8 ilde yürütülen ‘Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Artırılması’ projesi kapsamında ESOB heyeti Almanya’da incelemelerde bulundu. Başkan Rasim Fırat, “Bu projeyi önemsiyoruz. Yeni nesil esnaf vizyonumuz olacak” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, ESOB Başkanı Rasim Fırat’ın girişimleriyle Erzurum’un da dahil edildiği AB destekli ‘Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Artırılması’ projesi kapsamında eğitimler devam ediyor.

Ankara, Bursa, Mersin, Gaziantep, Manisa, Ordu ve Şanlıurfa’da da yürütülen projede kendi işini kurmak isteyen potansiyel esnaflara çeşitli konular da seminerler verilirken, ESOB heyeti de Almanya’da proje incelemesinde bulundu. Almanya’da Zanaatkârlar Konfederasyonu Mesleki Eğitim Birim Başkanı Andre Weiss ve Tarife Politikası Departman Müdürü Denis Henkel ile bir araya gelen ESOB Başkanı Rasim Fırat ve Genel Sekreter Cüneyt Acır, proje ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Küresel ekonomi içinde esnafın yeri

ADAPTESK projesiyle işveren ve çalışanlara mesleki beceriler kazandırmayı, esnaf ve sanatkarların uyum yeteneğini artırmayı hedeflediklerini söyleyen ESOB Başkanı Rasim Fırat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütülen projenin 23 ay süreceğini bildirdi. Projenin büyük önemi olduğuna dikkat çeken Başkan Rasim Fırat, “Küresel ekonomi içinde büyük küçük fark etmez esnaf kavramının artık daha farklı bir bakış açısına ihtiyacı var. Dünya’da bu iş nasıl oluyor bunu bilmek ve uygulamak gerekli. Bu nedenle projeyi çok önemsiyoruz. Yeni nesil esnaf vizyonumuz olacak” dedi.

23 bin esnaf eğitilecek

Öte yandan TESK’e bağlı Odalar, Birlikler ve Eğitim-Danışmanlık Merkezleri aracılığıyla; 8 ilde farklı sektörlerdeki 23 bin 250 esnaf ve sanatkârın ekonomik değişime yönelik uyum yetenekleri arttırılacak. Yine proje kapsamında girişimcilik, iş geliştirme, kişisel gelişim, iş organizasyonu, bilgi-veri toplama, bilgisayar okuryazarlığı, satış-pazarlama teknikleri, müşteri memnuniyeti, kalite yönetimi, iletişim, çevre koruma, e-ticaret, iş etiği, inovasyon, tescilli marka ve dış ticaret konularında eğitim veriliyor.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa