Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Dikkat! Taksitler 4 ay erteleniyor
Dikkat! Taksitler 4 ay erteleniyor
Fırat: Bu fırsattan yararlanın TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Rasim Fırat, borç yapılandırmasında ilk taksitlerini zamanında ödeyemediği için yapılandırması iptal olan esnafa bir şans daha tanındığını bildirdi. Erzurum...
23 Ocak 2017 14:23
Font1 Font2 Font3 Font4

Fırat: Bu fırsattan yararlanın

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Rasim Fırat, borç yapılandırmasında ilk taksitlerini zamanında ödeyemediği için yapılandırması iptal olan esnafa bir şans daha tanındığını bildirdi.

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, yapılandırması iptal olanlara tanınan yeni hak ve vadesi gelen taksitlerin 4 ay ertelenmesin esnafı ve piyasaları rahatlatacağını kaydetti. Başkan Fırat, torba kanunda, borç yapılandırma kanununa eklenen geçici madde ile sadece vergi borçlarının değil, vergi ve sosyal güvenlik primleri başta olmak üzere kanun kapsamına giren tüm borçlar için taksit ötelemesi getirildiğini dile getirdi. Tüm vergi ve prim borçları yanında esnafın odalarına olan aidat borçları için de kolaylık sağlandığını vurgulayan Başkan Fırat, “Kasım ayından bu yana olan borçlar için kanunda belirtilen geç ödeme zammı ödenmek suretiyle vadesi geçtiği halde ödenmemiş borçların ödenmesi halinde yapılandırmadan yeniden yararlanılabilecek. Bu da ekonomik olarak zor günler yaşayan esnafı son derece rahatlatacak” dedi.
Çark daha hızlı dönecek
Devlete vergi ve prim borcu olan esnaf için ticari hayatın adeta durduğunu ifade eden Başkan Fırat, yapılandırmada kolaylık sağlanmasının büyük önemi olduğunu belirtti. ESOB Başkanı Rasim Fırat, “Birikmiş borcu olanlar ne kredi çekebiliyor ne de işini düzgün yürütebiliyor. Tam da sicil affının çıkarılmasıyla aynı anda gelen borç yapılandırması, hem esnafın sicilinin temizlenmesini hem de kredi kullanabilmesini sağlayacak. Bu da ekonominin çarklarını daha hızlı döndürmeye başlayacak” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa