Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Esnafa ‘kalkınma’ eğitimi
Esnafa ‘kalkınma’ eğitimi
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Tortum ve Uzundere’de esnafa yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. TKDK, Teşvik Yasası’na göre nüfusu...
24 Kasım 2014 11:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü ile Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Tortum ve Uzundere’de esnafa yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

TKDK, Teşvik Yasası’na göre nüfusu 20 binden az olan ilçelerde esnaf ve sanatkârların hazırlayacakları yatırım ya da revize projelerine yüzde 50 hibe kredi veriyor. Bu anlamda Tortum ve Uzundere ilçelerinde esnaf ve sanatkârlara yönelik eğitim seminerleri verildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin organize ettiği seminerlerde, TKDK uzmanları katılımcılara ne tür projelerin desteklendiğini ve neler yapmaları gerektiğini anlattı. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar, TKDK Erzurum İl Koordinatörü Atilla Özlü, şube müdürleri ve çok sayıda esnafın katıldığı eğitimlerde konuşan ESOB Başkanı Rasim Fırat, esnaf ve sanatkârların bu fırsatta yararlanmasını istedi. TKDK’nın esnafı kalkındırmaya yönelik önemli destekler verdiğini anlatan Fırat, “Tarımdan hediyelik eşyaya, turizmden arıcılığa kadar birçok başlık altında hazırlanacak olan projelere TKDK önemli katkılar sağlıyor. İlçelerdeki esnafımız bu fırsattan mutlaka yararlanmalılar” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa