Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Esnaflardan ortak tepki
Esnaflardan ortak tepki
Fırat: Dimdik ayaktayız Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bir gurubun kalkıştığı darbe girişimine sert tepki gösterdi. Birliğe bağlı tüm odaların hazırladığı ortak bildiriyi okuyan Başkan...
19 Temmuz 2016 14:33
Font1 Font2 Font3 Font4

Fırat: Dimdik ayaktayız

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB), Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bir gurubun kalkıştığı darbe girişimine sert tepki gösterdi. Birliğe bağlı tüm odaların hazırladığı ortak bildiriyi okuyan Başkan Rasim Fırat, “Hiç kuşkusuz Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir” dedi.

Erzurum Esnaf Sarayı önünde bir araya gelen oda başkanları darbe girişimine karşı tepkilerini ortaya koydu. Hazırlanan bildiriyi okuyan ESOB Başkanı Rasim Fırat,“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen her zaman devletinin ve milletinin yanında yer alan aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkârlarımız hiç düşünmeden canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla dimdik ayakta durmuştur” dedi.

Başkan Fırat şöyle devam etti. “Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak, demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Demokrasiyi sahiplenme noktasında esnaf ve sanatkârlarımız her zaman olduğu gibi tek vücut halinde ve sarsılmaz bir iradeyle bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima, devletimizin ve milletimizin yanında yer alacaktır. Hiç kuşkusuz Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir. Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa