Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
ESOB Başkanı Fırat: Rahmet ve minnetle anıyoruz
ESOB Başkanı Fırat: Rahmet ve minnetle anıyoruz
ESOB Başkanı Fırat: Rahmet ve minnetle anıyoruzErzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Erzurum’un işgalden kurtarılışının 95’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. ESOB Başkanı Fırat, mesajında şu...
12 Mart 2013 14:20
Font1 Font2 Font3 Font4

ESOB Başkanı Fırat: Rahmet ve minnetle anıyoruz
Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Erzurum’un işgalden kurtarılışının 95’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. ESOB Başkanı Fırat, mesajında şu ifadelere yer verdi. 
“Anadolu’nun kilidi sayılan kadim şehir Erzurum toprak bütünlüğünü korumak adına uzun yıllar amansız bir mücadele vermiştir. Uğradığı işgallerle esaret ve zulüm altında yıllarca ezilen kent halkı milli duruşu ve direnişiyle mücadele azmine gösterilebilecek en güzel örnek olmuştur. Bugün Türkiye’nin varoluşunda önemli bir yeri olan, Cumhuriyet meşalesinin yakıldığı bu topraklar şehit kanlarıyla sulanmış ve gazilerimizin insanüstü mücadelesiyle vatan olmuştur. 95’inci yıldönümünü coşkuyla kutladığımız bu önemli günde Kazım Karabekir Paşa ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Allah, atalarımızın çektiği o acıları bir daha bu topraklarda kimseye yaşatmasın. Bu mübarek toprakların kurtuluş günü, 7’den 70’e herkese kutlu olsun.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa