Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
ESOB’dan zam açıklaması
ESOB’dan zam açıklaması
Fırat: Rayiçler belli, denetim zabıtanın Yaklaşan Ramazan ayıyla birlikte gıda maddelerindeki fiyat artışlarıyla ilgili açıklama yapan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, “Rayice tabi ürünlerin fiyatlarına yönetim...
14 Haziran 2015 11:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Fırat: Rayiçler belli, denetim zabıtanın

Yaklaşan Ramazan ayıyla birlikte gıda maddelerindeki fiyat artışlarıyla ilgili açıklama yapan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, “Rayice tabi ürünlerin fiyatlarına yönetim olarak zam yapmadık. Bu konuda denetim de kanunen zabıtaya aittir” dedi.
Ramazan ayına birkaç gün kala başta et olmak üzere bazı gıda maddelerindeki fiyat artışlarıyla ilgili yapılan şikâyetlere açıklama ESOB Başkanı Rasim Fırat’tan geldi. Kamuoyunda ‘ESOB zamlara neden müdahale etmiyor’ tartışmasının yapıldığını belirten Başkan Rasim Fırat, ESOB yönetimi olarak rayice tabi hiçbir ürüne zam yapmadıklarını kaydetti.
ESOB yönetiminin 2014 yılında et fiyatını 28 lira olarak belirlediğini dile getiren Başkan Fırat, “Geçtiğimiz yıl bu fiyatı verdik. Bu yıl da hiçbir şekilde zam yapmadık. Ama bazı kasaplar kendi iradeleri doğrultusunda fiyatları yükseltmiş, camlarına yazı yazmışlar. Bu konuda kontrol mekanizması kanunen zabıtanındır. Vatandaşlarımız sadece et değil diğer gıda maddelerine yapılan zamlarla ilgili olarak şikâyetlerini belediyelere yapmalılar. ESOB olarak bizim böyle bir yetkimiz yok” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa