Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
ESOB’ta ‘Fırat’ zaferi
ESOB’ta ‘Fırat’ zaferi
Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde seçim heyecanı vardı. 29’uncu Olağan Genel Kurul’da oy kullanan 285 delegeden 190’ının oyunu alan Rasim Fırat bir kez daha Birlik Başkanlığı’na seçildi. İkinci kez...
1 Mayıs 2014 18:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde seçim heyecanı vardı. 29’uncu Olağan Genel Kurul’da oy kullanan 285 delegeden 190’ının oyunu alan Rasim Fırat bir kez daha Birlik Başkanlığı’na seçildi. İkinci kez hezimete uğrayan rakibi Hikmet Karaca ise 93 oy aldı.
Esnaf Sarayı’ndaki Zirve Düğün Salonu’nda yapılan 29’uncu Olağan Genel Kurul’a ilgi büyüktü. Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İlhan Aydın, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hulusi Bumin, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, oda başkanları ve STK temsilcilerinin katıldığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
DİVAN BAŞKANI SULKALAR OLDU
Genel Kurul’un divan başkanlığını Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Sekreteri Naci Sulkalar yaparken, heyet üyeleri de Ali Özengiz, Alaattin Kılıç, Remzi Keteci ve Mustafa Kotan’dan oluştu. Genel Kurul’da konuşan Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, seçimlerin hayırlı olmasını diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise esnafın emrine amade olduklarını belirterek, belediye bünyesinde bir danışmanlık oluşturacaklarını ve esnafın sorunlarına çare bulacaklarını dile getirdi. Sekmen, “Ben bu şehrin hizmetkârıyım. Dertlerimizi, sıkıntılarımızı beklentilerimizi hep birlikte paylaşıp, tartışacağız ve sizlerin sesine kulak vereceğiz. Belediye bünyesinde oluşturacağımız bir danışmanlıkla tüm esnafın sorunlarına çare arayacağız” dedi.
VALİ: 4,5 MİLYON İNSANA HİZMET EDİYORSUNUZ
Esnafın toplumun bel kemiği olduğunu vurgulayan Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ise esnaftan şikâyet değil şükür, hırs değil azim beklendiğini ifade etti. Vali Altıparmak, “Ben çocukken esnaf dendiği zaman sözü senet olan, ismi bankalarda kefalet olan insandı. Esnaf eline, beline, diline sahip olan, güvenilen insandı. Bugün yine böyle çok esnafımız var. Esnafımız bu toplumun aklı ve hafızasıdır. Bu nedenle bir Müslüman’a yakışır güvenilirliği vermek lazım. Şunu çok iyi bilin bölgedeki 4,5 milyon insana hizmet veriyorsunuz. Çünkü burası Erzurum ve tüm bölge illeri buraya geliyor” diye konuştu.
DOSTUNU UNUTMADI
Konuşmaların ardından Esnaf ve Sanatkârlar Odası Genel Sekreteri Cüneyt Acır faaliyet raporunu okudu. Delegelerin oy birliğiyle kabul ettiği raporun ardından Birlik Başkanı Rasim Fırat, iki dönem yönetimde birlikte çalıştığı Oltu Esnaf ve Sanatkarlar Odası eski Başkanı Nusret Zengin’e bir plaket verdi.
EZDİ, GEÇTİ: 190 OY ALDI
Daha sonra seçimlere geçildi. 292 delegeden 285’inin oy kullandığı seçimlerde 190 oy alan Rasim Fırat, bir kez daha Birlik Başkanlığı’na seçildi. Rasim Fırat karşısında ikinci kez mağlubiyet yaşayan Hikmet Karaca ise 93 oy aldı. Sonuçların açıklanmasından sonra delegelere teşekkür eden Başkan Rasim Fırat, bir kişi hariç herkese hakkını helal ettiğini söyledi. Başkan Fırat, “Birliğim, yönetim kurulu üyelerim ve şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum. Bizlere gösterdiğiniz bu teveccüh ve verdiğiniz destekle hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
Rasim Fırat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu. Oto Tamircileri Odası Başkanı Fatih Çiftçi, Lokantacılar Odası Başkanı Zeki Pınar, Kunduracılar Odası Başkanı İshak Karslıoğlu, Demirciler Odası Başkanı Zekai Kaplan, Otel ve Kahveciler Odası Başkanı Seyfettin Saka, Oltu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Samih Türkan.
YÖNETİM KURULU YEDEK: Selim Alak, Ağa Güzelsoylar, Muhsin Çağlar, Murat Nohutçu, Ali Özengiz, Ali Çakar, Naci Altay.
DENETİM KURULU ASİL: Faruk Atalay, Süphan Şahin Feyizoğlu, Fatih Kantar.
DENETİM KURULU YEDEK: İbrahim Çelik, Fahrettin Harbi, Ömer Durğun
DİSİPLİN KURULU ASİL: Sebahattin Bingöl, Fuat Yılmaz, Vahit Karadağ.
DİSİPLİN KURULU YEDEK: Hüseyin Aydın, Rafet Şenyurt, Köksal Zil.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa