Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
ESOB’TAN YENİ PROJE
ESOB’TAN YENİ PROJE
Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, esnaf ve sanatkârların uyum yeteneğinin artırılması için proje hazırladı. Avrupa Birliği (AB) destekli çalışmada kapsamında 5 bin esnaf ve sanatkârın eğitime tabi tutulması hedefleniyor....
11 Ekim 2015 10:27
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, esnaf ve sanatkârların uyum yeteneğinin artırılması için proje hazırladı. Avrupa Birliği (AB) destekli çalışmada kapsamında 5 bin esnaf ve sanatkârın eğitime tabi tutulması hedefleniyor.
Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanlar Kurulu toplantısını düzenledi. 41 meslek odası başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan ESOB Başkanı Rasim Fırat, Türkiye’yi kaosa sürüklemek için Ankara’da düzenlenen insanlık dışı saldırıyı kınadı. Saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen Başkan Fırat, “Birlik ve beraberliğimize yapılan bu saldırılar hiçbir şekilde karşılık bulmayacaktır” dedi. Daha sonra ESOB’un faaliyetlerinden bahseden Başkan Fırat, Avrupa Birliği desteğiyle esnaf ve sanatkârlara yönelik uyum yeteneğinin artırılması projesi hazırladıklarını açıkladı. Ocak ayından itibaren Erzurum’da 5 bin esnafa uyum yeteneğinin artırılması için mesleki eğitimler vereceklerini kaydeden Başkan Fırat, projenin Türkiye’de sadece 8 ilde hayata geçeceğini dile getirdi. Eğitimin önemine dikkat çeken Başkan Fırat, “Eğitim herkese lazım. Bunun yaşı ve sınırı yok. Hangi yaşta olursak olalım mesleğimizle ilgili bu tarz eğitimlere katılmamız çok önemli. Biz de bu anlamda hazırladığımız proje ile esnaf ve sanatkârlarımıza önemli bir katkı sağlayacağız. Proje ile ilgili alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. 80 kişiyi aynı eğitim verebilmek için üç sınıf hazırladık. Bilgisayar eğitimi de vereceğiz. Tüm ekipman ve sınıflar esnaflarımızı bekliyor durumda. Ocak ayından itibaren isteyen tüm esnaf ve sanatkârımız bu eğitimlere katılabilecekler” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa