Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
ESOB’un da ortak olduğu 7 milyon Euro’luk dev proje
ESOB’un da ortak olduğu 7 milyon Euro’luk dev proje
ADAPTESK Çalıştayı Türkiye’de aralarında Erzurum’un da bulunduğu 8 ilde yapılacak olan ‘Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Artırılması‘ projesi, Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (EESOB) ev sahipliğinde düzenlenen ‘ADAPTESK Çalıştayı’yla...
25 Şubat 2016 15:58
Font1 Font2 Font3 Font4

ADAPTESK Çalıştayı
Türkiye’de aralarında Erzurum’un da bulunduğu 8 ilde yapılacak olan ‘Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Artırılması‘ projesi, Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (EESOB) ev sahipliğinde düzenlenen ‘ADAPTESK Çalıştayı’yla başladı. ESOB Genel Sekreteri Cüneyt Acır, 7 milyon Euro’luk proje kapsamında Erzurum’da 5 bin esnafa eğitim vermeyi hedeflediklerini belirtti.
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, ESOB Başkanı Rasim Fırat’ın girişimleriyle Erzurum’un da dahil edildiği AB destekli ‘Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Artırılması‘ projesi başladı. Ankara, Bursa, Mersin, Gaziantep, Manisa, Ordu ve Şanlıurfa’da da yapılacak olan projenin ilk adımında Erzurum’da ADAPTESK Çalıştayı’ düzenlendi. ESOB Başkanı Rasim Fırat’ın Kıbrıs’ta yapılan TESK Yönetim Kurulu toplantısı nedeniyle katılamadığı toplantıda ESOB Başkan Vekili Fatih Çiftçi, yönetim kurulu üyeleri ve Genel Sekreter Cüneyt Acır ile oda başkanları ve çok sayıda esnaf hazır bulundu.
Model kurulması hedefleniyor
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan ESOB Genel Sekreteri Cüneyt Acır, ADAPTESK projesiyle işveren ve çalışanlara mesleki beceriler kazandırmayı, esnaf ve sanatkârların uyum yeteneğini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinatörlüğünde yürütülecek projenin 23 ay süreceğini kaydeden Genel Sekreter Acır, “Sürdürülebilir ekonomik büyüme için insan kaynağına daha çok yatırım yaparak esnaf ve sanatkârın uyum yeteneğini artırmayı amaçlayan proje ile insan kaynaklarının desteklenmesi ve istihdam yarattıkları kapasitenin arttırılmasına yönelik bir model kurulması hedeflenmektedir. Bu yeni modelimiz ülkemizin ekonomik gücünün önemli bölümünü oluşturan esnaf ve sanatkârlarımızın başta ekonomik krizler ve küreselleşme karşısında daha güçlü bir yapıya kavuşmalarını sağlayacaktır. Bu çalıştayda sizlerin katkısıyla hazırlanacak raporlar bu eğitimlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için büyük önem arz etmekte ve gerek AB süreci ve gerek gelişen dünyaya uyum yeteneklerini artıracaktır” dedi.
AB uzmanları anlattı
Çalıştayda daha sonra TESK AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü Uzmanı Mehmet Güven, AB Kilit uzmanları Liesl Münch ile Jove Jankulovski projenin detaylarını esnaf ve sanatkârlara anlattılar.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa