Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Fırat: İkinci İstiklal mücadelesi verdik
Fırat: İkinci İstiklal mücadelesi verdik
Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, yüce Türk milletinin karanlık odakların darbe girişimine fırsat vermediğini söyledi. Fırat, “Türk Milleti olarak ikinci bir İstiklal mücadelesi verdik” dedi....
17 Temmuz 2016 09:45
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, yüce Türk milletinin karanlık odakların darbe girişimine fırsat vermediğini söyledi. Fırat, “Türk Milleti olarak ikinci bir İstiklal mücadelesi verdik” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bir gurubun 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişiminin ardından Türk Milleti’nin ani bir refleksle kilitlendiğini belirten ESOB Başkanı Rasim Fırat, bu gücün dünyanın hiçbir ülkesinde görülemeyeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara inerek meydanları dolduran vatandaşların feraseti ve kahramanlığıyla iradesine sahip çıktığını vurgulayan Başkan Fırat, “Devletimize yapılan bu darbe girişimini vatan ve bayrak aşkına püskürten yüce milletimiz dünyaya örnek olmuştur. Allah’ın izniyle bu inanç ve kararlılık olduğu sürece Türkiye’nin önünde durabilecek güç yoktur. Anadolu’nun mührü olan Erzurum’da da 15 Temmuz gecesi sokaklara dökülen vatandaşlarımız, ‘İrade milletin, idare devletin’ demiştir. Hafta sonu boyunca feraseti ve kahramanlığıyla iradesine sahip çıkan tüm esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. ESOB Başkanı Fırat, darbe girişiminde şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diledi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa