Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
En Çok İzlenen Videolar
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Fırat:”Ben sanat aşığıyım, esnaflık da insanlık sanatıdır.”

Külliye TV’nin Gündem Özel programında Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat konuk oldu.

Başkan Fırat pandemi sürecinin Erzurum esnasındaki etkileri üzerine yaptığı konuşmasında, “Elbette tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzurum’daki esnaf da olumsuz etkilendi. Esnafımız kazanamadığı için esnaf ve sanatkarlar odası olarak bizler de zor günler yaşadık. Bu günlerde halkımızı yerel esnafa yönlendirmek  için Yerel Candır adlı kampanyamızı başlattık. Tabii ki halkımızın tercihlerini beklentilerini büyük yerlerden bir anda yerele çekemedik ama bunun için hâlâ çalışmalarımız devam ediyor. Yüz yüze eğitimin de başlamasıyla birlikte Doğu Anadolu’nun en büyük öğrenci şehri olarak Erzurum’da da yavaştan ekonomik bir hareketlilik başladı. Belki ettikleri zararı henüz karşılayamayacak olsalar da esnafımız az da olsa kazanmaya başladı.” ifadelerini kullandı.

Erzurum ve Ahilik Kültürü’nün ilgisine  de geniş çapta değinen başkan Fırat, geçtiğimiz hafta bir sosyal medya kullanıcısının Van Kahvaltıcılar Sokağını Elazığ ve Erzurum otogarına benzetmesi ve bununla ilgili esnaflara “simsar” ithamında  bulunmasını da hadsiz bularak, “Bu söylemden yeni haberim oluyor, üzüntüyle karşılıyorum. Bu hem Van’daki hem Elazığ’daki hem de Erzurum’umuzdaki tüm esnaflara yapılmış bir ayıptır. Kınıyorum.” dedi.
Esnaflıkla beraber sanata ve sanatkâra  verdikleri öneme  değinen  Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat bu konuda da “Ben bir sanat aşığıyım. Sanat aşığı biri olarak da yaptığımız işi bir insanlık sanatı olarak görüyorum.” dedi. Kaynak Külliye HaberBenzer Videolar

Yukarı Geri Ana Sayfa