Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
KOSGEB’den proje teklif çağrısı
KOSGEB’den proje teklif çağrısı
KOSGEB 3 ana başlıkta çağrıya çıktığı KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programları hakkında esnafları bilgilendirdi. Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Cuneyt Acır’ın da katıldığı toplantıda konuşan KOSGEB Erzurum İl...
16 Haziran 2016 09:36
Font1 Font2 Font3 Font4

KOSGEB 3 ana başlıkta çağrıya çıktığı KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programları hakkında esnafları bilgilendirdi. Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Cuneyt Acır’ın da katıldığı toplantıda konuşan KOSGEB Erzurum İl Müdürü Veysel Vural, projelerin 1 Temmuz’a kadar teslim edilmesi gerektiğini hatırlattı.

KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı’nın, KOSGEB’in programlarından biri olduğunu kaydeden Müdür Veysel Vural, ‘Bilişim Teknoloji KOBİ’lerinin Geliştirilmesi’, ‘Hızlı Büyüyen KOBİ’lerde Kapasite Geliştirme’ ve ‘KOSGEB Destekli Girişimlere İvme’ başlıklarıyla proje çağrılarının yapıldığını söyledi. KOBİ içeriğini de anlatan Vural, KOBİ’lerin istihdam ve mali bilançolarına göre mikro, küçük ve orta şeklinde sınıflandırıldığını bildirdi. Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,8’inin KOBİ statüsü taşıdığına dikkat çeken Vural, “KOSGEB’in kurum olarak KOBİ’lerimizin ekonomideki katma değerini artırmayı amaç edindiğini ve bu sayede de ekonomiyi kalkındırmayı sağlamış oluyoruz” dedi.
Bu çerçevede yapılan proje çağrılarının da KOBİ’leri destekleme ve kalkındırmaya yönelik olduğunu ifade eden KOSGEB Erzurum İl Müdürü Veysel Vural, 1 Temmuz’a kadar proje çağrısının mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:
“Bu sene KOSGEB’in bütçesi hükümetimiz tarafından 3,5 katına çıkarıldı. Bu sayede KOBİ’lerimize daha yüksek miktarlarda destekler sağlamaya başladık. Bunun yanı sıra hali hazırda var olan Genel Destek Programı desteklerimizin de limitleri artırılarak esnafımıza daha uzun süreler destek vermeye başladık. Bu kapsamda çağrı esaslı olarak açılan KOBİ-Gel Destek Programı başvuruları da 30 Mayıs tarihinde başladı ve 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen KOBİ’lerimiz öncelikle KOSGEB kayıtlarını güncellemek durumundalar. Kayıtlarını güncelleyen KOBİ’lerimiz daha sonradan kendi sistemleri üzerinden proje girişlerini yapıp onaylamaları gerekmektedir. KOBİGEL- KOBİ Gelişim Destek Programı’na yönelik projesini hazırlayan ve gerekli şartları sağlayan KOBİ’ler, projelerinin kurul tarafından kabul edilmesi durumunda destek alma hakkını kazanacak. Bu arada KOBİ’lerin başvuruda son günü beklememeleri konusunda da uyarmak istiyorum.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa