Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
STK’lar Türk askerine destek için bir araya geldi
STK’lar Türk askerine destek için bir araya geldi
BİRİZ, BÜTÜNÜZ, BİRLİKTEYİZ Türkiye’deki 30’u aşkın sivil toplum kuruluşu Türk askerine destek için bir araya geldi. Erzurum’da da Ticaret ve Sanayi Odası’nda buluşan STK temsilcileri, birlik ve beraberlik mesajı verdi....
2 Mart 2020 11:49
Font1 Font2 Font3 Font4

BİRİZ, BÜTÜNÜZ, BİRLİKTEYİZ

Türkiye’deki 30’u aşkın sivil toplum kuruluşu Türk askerine destek için bir araya geldi. Erzurum’da da Ticaret ve Sanayi Odası’nda buluşan STK temsilcileri, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Türkiye’nin 81 vilayetinde saatler 11.00’ı gösterirken, 30’u aşkın sivil toplum kuruluşunun temsilcisi, ortak bir basın açıklaması yaptı. Erzurum’da da Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya gelen STK temsilcileri, Suriye İdlip’te gerçekleşen hain saldırıya tepki gösterdi. STK’lar adına basın açıklamasını okuyan ETSO Başkanı Lütfü Yücelik, “Şu an 81 İl’de Türkiye’nin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz.
Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk, üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

BU REJİM İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ
Yücelik şöyle devam etti. “Askerlerimiz idlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı.
Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi. Buradan tekrar sesleniyoruz; Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez.
Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur. Türk devleti ve ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir.”

SABIR VE DAYANIŞMA GÖSTERİYORUZ
“Başlatılan “bahar kalkanı” harekâtıyla bedel ödemeye de başlamıştır. Şunu da herkes bilsin ki; biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz. Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız. İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz. Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz. Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden mesleki ve sivil toplum örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız. Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.”

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa