Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası’nda (ETSO) düzenlenen ortak basın açıklamasında FETÖ’nün darbe teşebbüsünü lanetledi. Grup adına konuşan Fırat, bu ortak...
13 Temmuz 2017 13:42
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Erzurum Sanayi ve Ticaret Odası’nda (ETSO) düzenlenen ortak basın açıklamasında FETÖ’nün darbe teşebbüsünü lanetledi.

Grup adına konuşan Fırat, bu ortak açıklamanın 81 ilde yapıldığını söyledi. Tarihin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un 1. yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatan Fırat, şunları söyledi. “15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi. 15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece Fetullahçı Terör Örgütü, devleti ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı.”
TOPLUM BÜYÜK TRAVMA YAŞADI
Milletin, cesareti ve feraseti ile bu belanın durdurulduğunu vurgulayan Fırat, şöyle devam etti: “15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devletini, milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez. En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık.”
1 MİLYON KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANDI
Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık. Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık.” Açıklamaya, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Memur-Sen İl Başkanı Abdullah Duman, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, Türk-İş Temsilcisi Yusuf Gökçen, Kamu-Sen Temsilcisi Müfit Bayraktar, Hak-iş temsilcisi Erol Aksakal katıldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa