Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Vay Uyanıklar
Vay Uyanıklar
Erzurum’da bazı kamu kurum ve kuruluşlarda görevli şoförlerin bakım ya da onarımı gerektiren araçları harcırah alabilmek için “Burada yapamıyorlar” gerekçesiyle başka şehirlere götürdüğü ortaya çıktı. Konuya Vali Seyfettin Azizoğlu el...
8 Şubat 2018 11:34
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum’da bazı kamu kurum ve kuruluşlarda görevli şoförlerin bakım ya da onarımı gerektiren araçları harcırah alabilmek için “Burada yapamıyorlar” gerekçesiyle başka şehirlere götürdüğü ortaya çıktı. Konuya Vali Seyfettin Azizoğlu el attı.
Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük oto sanayi sitesine sahip olan Erzurum’da bazı kamu kurum ve kuruluşlara ait araçların, bakım ve onarım işlemleri için başka şehirlere gönderilmesi tartışma konusu oldu. Harcırah ve yolluk almak isteyen şoförlerin ‘Erzurum’da yapamıyorlar’ gerekçesiyle binlerce liralık işleri şehir dışına taşımasına Vali Seyfettin Azizoğlu ‘dur’ dedi. Oto sanayi esnafının bu anlamda mağdur edilmesi üzerine harekete geçen Oto Tamir ve İmalatçıları Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat ile konuyu Vali Seyfettin Azizoğlu’na aktardı. 700 üyesi bulunan Erzurum oto sanayinde her türlü bakım ve onarım işlerinin yapılabildiğini söyleyen Oto Tamir ve İmalatçıları Odası Başkanı Fatih Çiftçi, “Erzurum Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük oto sanayisine ve çok yetenekli ustalara sahip. Ancak Erzurum’da yapılabilecek birçok iş bir takım gerekçelerle başka şehirlere götürülüyor. Biz bu noktada tüm kurumlara garanti veriyoruz ve her türlü işin de arkasındayız. Bize güvensinler, Erzurum’un parası Erzurum’da kalsın” diye konuştu. Konudan haberdar olan Vali Seyfettin Azizoğlu da tüm kamu kurum ve kuruluşlara, “Araçlar Erzurum’da kalacak” talimatı verdi. Başkan Çiftçi, konuya hassasiyetle yaklaşan Vali Seyfettin Azizoğlu ile ESOB Başkanı Rasim Fırat’a teşekkür etti.
Alıntı:Onur SAĞSÖZ / ERZURUM


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa