Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Fırat’tan sert tepki
Fırat’tan sert tepki
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Yakutiye’den sonra Aziziye Belediyesi’nin de şehir dışından gelen esnafa yer vermesine, “Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Esnaf kepenk mi indirsin?” diyerek tepki...
27 Haziran 2019 11:39
Font1 Font2 Font3 Font4

Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, Yakutiye’den sonra Aziziye Belediyesi’nin de şehir dışından gelen esnafa yer vermesine, “Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Esnaf kepenk mi indirsin?” diyerek tepki gösterdi.

Geçen Ramazan Yakutiye Belediyesi’nin ‘El Sanatları ve Yöresel Ürünler Fuarı’ adı altında dışarıdan gelen esnafa yer vermesinden sonra Aziziye Belediyesi de kent esnafını hiçe saydı. ’Yöresel Ürünler Festivali’ adı altında başka illerden gelen esnafın çadır kurmasına izin verilmesine tepki gösteren ESOB Başkanı Rasim Fırat, “Siftahsız kepenk kapatan esnafımız varken, belediye yönetimlerinin böylesi uygulamalar yapmasını kınıyorum” dedi.

BİZE İHANET EDİYORLAR

Bu tür yanlışların yapılmaması için konuyu sık sık gündeme getirdiklerini ancak belediyelerin bu duruma duyarsız kaldığını kaydeden Başkan Fırat, “Hep söylüyorum bu yapılan bize, Erzurum esnafına ihanettir. Belediyeler, üç beş kuruş kazanacak ya da bir takım yardım derneklerine katkı sağlayacaklar diye Erzurum esnafını hiçe sayamaz. Ekonomik dar boğazdaki esnafımızın önemli bir bölümü siftahsız kepenk indirirken, belediyelerin başka şehirlerden gelen esnafa kucak açmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Esnaf kepenk mi indirsin? Bu ve bunun gibi uygulamalar yüzünden perişan olan esnafımız iflasın eşiğine sürükleniyor. Son çare olarak da şehri terk edip gidiyor. Bu duruma bir son vermek için Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin kent esnafının yanında olmasını bekliyoruz” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa