Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
Fırat’tan terazi uyarısı
Fırat’tan terazi uyarısı
Cezası 1835 TL TESK Yönetim Kurulu Başkanı ve ESOB Başkanı Rasim Fırat, Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliğinde değişiklik yapıldığını belirterek, tartı aletlerinin periyodik bakım süresinin 2 yıl olarak belirlendiğini dile getirdi....
19 Ocak 2017 14:27
Font1 Font2 Font3 Font4

Cezası 1835 TL
TESK Yönetim Kurulu Başkanı ve ESOB Başkanı Rasim Fırat, Tartı Aletleri Muayene Yönetmeliğinde değişiklik yapıldığını belirterek, tartı aletlerinin periyodik bakım süresinin 2 yıl olarak belirlendiğini dile getirdi.

Pazar yerinde kullanılan ve tartı kapasitesi 2000 kilogram ile altında olan, otomatik olmayan elektronik tartı aletlerinin belediye ölçü ayar memurlarınca muayene edileceği bildirildi. Bununla birlikte tartı kapasitesi 2000 kilogram ve altında olan otomatik tartı aletleri de Yetkili Muayene Servislerince muayene edilecek. Terazisini zamanında muayene ettirmeyene bin 835 lira para cezası kesileceğini belirten Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, tartı kapasitesi 2000 kilogramın üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri ile diğer tartı aletlerinin ise İl müdürlüklerince muayene edileceğini kaydetti.
Damgalandığı yıl esas alınacak
Tartı aletlerinin periyodik muayene süresi iki yıl olacak ve periyodik muayene süresinin hesaplanmasında damgalandığı yıl esas alınacağını anlatan Başkan Fırat, “Ayrıca, yıl içerisinde hangi tarihte damgalanmış olursa olsun, damgalandığı yıl birinci yıl sayılacaktır. Tartı aleti kullanıcıları tarafından periyodik muayene için; tartı aletinin tipi, markası, seri numarası, sınıfı ve kapasitesinin yer aldığı ve Bakanlık internet sitesinde yayımlanacak olan başvuru formu ile il müdürlüklerince muayene edilecek. Tartı aletleri için il müdürlüklerine, yetkili muayene servislerince muayene edilecek tartı aletleri için yetkili muayene servislerine, grup merkezi belediye ölçü ayar memurlarınca muayene edilecek tartı aletleri için ise grup merkezi belediye ölçüler ve ayar memurluklarına müracaat edilecektir” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa