Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği
Dosya Bulunamadı..
KOSGEB kredisine yeni düzenleme
KOSGEB kredisine yeni düzenleme
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK)Yönetim Kurulu üyesi ve Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı’nda yeni düzenlemeler yapıldığını bildirdi. Fırat, girişimcilerin işletmelerini...
22 Şubat 2017 14:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK)Yönetim Kurulu üyesi ve Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat, KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı’nda yeni düzenlemeler yapıldığını bildirdi. Fırat, girişimcilerin işletmelerini kurmadan KOSGEB’e kredi için başvurabileceklerini kaydetti.

1 Şubat 2017 tarihinde başlayan yeni süreç ile birlikte daha önceden KOSGEB onaylı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini tamamlayıp sertifikasını alan girişimcilerin işletmelerini açtıktan sonra KOSGEB’e başvuru yapma şartı yürürlükten kaldırıldı. Böylelikle girişimcilerin iş yerlerini açmadan önce KOSGEB’e kredi müracaatında bulunabilmelerinin önü açıldı. ESOB Başkanı Rasim Fırat, yapılan bu değişikliğin ardından işletmesini kurup şu an hala KOSGEB’e müracaat etmeyen girişimcilerin 31 Aralık 2017 tarihine kadar müracaatını yaparak Girişimcilik Destek Programından faydalanabileceklerini belirtti.

Esnaf adayına bildirilecek
Başkan Fırat, “Bu tarihten sonra yalnızca işletmelerini açmadan KOSGEB’e müracaat eden girişimcilere onay verilecek. İşletmelerini kurmadan KOSGEB’e müracaat eden girişimcilerin başvuru formları, oluşturulan kurullar tarafından kurulacak işletmelerin sürdürülebilirlik, kârlılık ve sektörel fırsatlar gibi kriterlere göre değerlendirilecek ve yapılan değerlendirmeler neticesinde olumlu ya da olumsuz sonuç esnaf adayına bildirilecek” diye konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa